Pamiętnik Florki

O serialu:

„Pamiętnik Florki” to polski serial animowany o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, oparty na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Każdy odcinek poświęcony jest innej, często nowej dla Florki sytuacji, w której wesołej ryjówce towarzyszą różne uczucia. Mali widzowie mogą śledzić jej losy i obserwować, jak z nowym wyzwaniem radzi sobie ich ulubiona bohaterka: co myśli i czuje, jakie ma trudności czy do jakich dochodzi wniosków. Chociaż Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych i woli sprawdzić wszystko na własnej skórze, wie, że zawsze może liczyć na pomoc rodziny czy młodych przyjaciół.

Postacie z serialu

Florka

Pogodna, wesoła kilkulatka, ciekawska i „charakterna”, niezwykle ciekawa świata. Dość wcześnie nauczyła się pisać i teraz notuje wszystko skrupulatnie w swoim pamiętniku, który stanowi klamrę wszystkich odcinków. Pisanie pamiętnika odpowiada refleksyjnej naturze Florki, która jednak mimo swojej dociekliwości i pasji poznawczej jest jednocześnie typową dziewczynką – uwielbia kolor różowy i słodycze – szczególnie muchy w czekoladzie. Choć
z drugiej strony – od baletu woli boks.

Tata Ambroży

Niezrealizowany bokser, obecnie księgowy. Wychodzi do pracy z czarną teczką i w krawacie. W domu pomaga żonie we wszystkich pracach domowych. Może nie entuzjastycznie, ale uczciwie. Przy posiłkach lubi schować się za gazetą „Nasz ryjek codzienny”, ale kiedy trzeba odkłada ją i poważnie zajmuje się problemami Florki, choć nie zawsze do końca rozumie, o co jej chodzi. Ma dość sarkastyczne poczucie humoru, ale nie brakuje mu wrażliwości. Zupełnie nieodporny na łzy pierworodnej.