Back to top
Smerfy

Któż z nas nie zna Smerfów - małych (wzrostu trzech jabłek!) niebieskich mieszkańców malowniczej wioski położonej w głębi lasu? Na przygodach Papy Smerfa, Smerfetki, Ważniaka, Osiłka i wielu innych dzielnych Smerfów wychowują się kolejne pokolenia dzieci: w przyszłym roku minie 40 lat od powstania serialu o Smerfach, a w tym roku świętujemy 30-lecie premiery w Polsce pierwszego komiksu o Smerfach! I choć mijają kolejne dziesięciolecia, Smerfy w ogóle się nie starzeją - podobnie jak czarnoksiężnik Gargamel, który od lat próbuje je złapać.

Oglądaj na PULS2

Papa Smerf

Ma 542 lata, długą białą brodę, czerwoną czapkę i spodnie. Papa Smerf jest przywódcą wioski i posiada wielką księgę zaklęć, która służy do obrony innych smerfów.

Papa Smerf

Ważniak

Jedyny smerf, który nosi okulary. Jest przemądrzały i chce wszystkim narzucić swoje zdanie, przez co nie zyskuje sympatii innych smerfów.

Ważniak

Smerfetka

Ma długie blond włosy, sukienkę i szpilki. Jej hobby to hodowla kwiatów.

Smerfetka

Osiłek

Najsilniejszy i najodważniejszy ze smerfów. Ćwiczy na swojej domowej siłowni, żeby utrzymać formę. Jego najlepszym przyjacielem jest Pracuś.

Osiłek

Łasuch

Wesoły łakomczuszek, który jest kucharzem. Bardzo często robi słodkie ciasta, które sam zjada, ale gotuje też różne potrawy dla całej wioski. Uwielbia smerfojagody.

Łasuch

Maruda

Zawsze negatywnie nastawiony, choć w głębi duszy jest wrażliwy.

Maruda

Zgrywus

Uwielbia żarty i wygłupy. Jego stały dowcip to wybuchający prezent-niespodzianka.

Zgrywus

Laluś

Zakochany w sobie narcyz. Uważa się za najprzystojniejszego ze wszystkich smerfów. Nie rozstaje się z lusterkiem.

Laluś

Malarz

Uwielbia krajobrazy, ale bardzo często maluje też Smerfetkę.

Malarz

Pracuś

Złota rączka. Pilnuje wszystkich prac w wiosce. Uwielbia robić wynalazki i spędza mnóstwo czasu na budowaniu nowych urządzeń, które mają pomóc innym w pracy.

Pracuś