Basia

O serialu:

„Basia” to opowieść o prawdziwych przygodach prawdziwej dziewczynki. Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy pięciolatek, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Odkrywa, że czasem na najtrudniejsze pytania można znaleźć proste odpowiedzi.

Najbliższa data emisji:

24

kwietnia

10:45

Postacie z serialu

Basia

Ma 5 lat i tak zwany charakterek. Ciemne włosy, piegi, wystający brzuszek (uwielbia żelki). Rzadko rozstaje się z ukochanym misiem – Miśkiem Zdziśkiem. Kocha zwierzęta, najchętniej miałaby ich dużo w domu (tylko że Mama nie chce się na to zgodzić). Lubi, kiedy coś się dzieje. Woli wygodne dresy od spódniczek, ale na specjalne okazje zakłada ukochaną sukienkę w paski. Od czasu, kiedy jako małe dziecko chciała zostać marynarzem, ubiera się głównie w paski.

Mama

Ma na imię Tosia i 32 lata. Przed urodzeniem Janka i Basi pracowała jako nauczycielka potem zajęła się domem, i pracowała dorywczo, pisząc podręczniki, artykuły, z czasem może też inne rzeczy. Kiedyś była harcerką, poznała Tatę jeszcze w podstawówce. Nie chce w domu zwierząt, bo i tak ledwo sobie radzi z bałaganem. Ładnie śpiewa i uczy się tańczyć flamenco.

Tata

Ma 33 lata, na imię Jacek i jest lekarzem. Pracuje w szpitalu, ale czasem musi też odwiedzać swoich pacjentów. Czasem wyjeżdża na konferencje medyczne. Były harcerz, uwielbia opowieści o dawnych czasach, jest dumny z tego, że umie sprawnie się spakować, zapalić ognisko jedną zapałką i rozstawić szybko namiot (prawie zawsze). Gra na gitarze i pianinie Czasem przysypia w dziwnych . miejscach, zmęczony po dyżurze w szpitalu. Ma dobry kontakt z Basią i poczucie humoru.

Franek

Mały brat Basi, zwany Frankiem Kolankiem. Wiecznie zadowolony i uśmiechnięty. Gulgocze, a jego pierwsze słowa (poza „am, am”) to „Bła, bła”, co oznacza Basię i – jednocześnie – zadowolenie. Urodził się jesienią.

Janek

Generalnie lubi Basię, ale czasem traktuje ją trochę z góry, chociaż jest od niej starszy tylko o rok z kawałkiem i ma niewiele ponad 6 lat. Podobny do Taty. Często zajęty swoimi sprawami. Chciałby zostać rycerzem, piłkarzem lub kucharzem.