Jeżyk i Przyjaciele

O serialu:

Animowany serial dla dzieci, który przedstawia przygody Jeżyka i jego przyjaciół. Są oni mieszkańcami i opiekunami Parku Rozrywki. Wspólnie dbają o to, aby wszyscy czuli się tutaj bezpiecznie, byli szczęśliwi i mogli przeżyć prawdziwą przygodę. Każdy dzień przynosi im nowe wyzwania i możliwości! Zabawne historie mieszkańców Parku Rozrywki pełne są wątków edukacyjnych i uczą dzieci empatii, pracy zespołowej oraz zdrowego stylu życia.

Jeżyk,  bohater pasma Puls Kids i ulubieniec Waszych dzieci

zaprasza Was do świata pełnego zabawy!

Postacie z serialu

Jeżyk

Mieszka i opiekuje się Parkiem Rozrywki. To on razem ze Sprężynką zbudował tu pierwszą karuzelę! Dba o to, aby każdy czuł się tutaj bezpiecznie i mógł przeżyć prawdziwą przygodę. Jest uśmiechnięty, a pomaganie innym sprawia mu radość. Zawsze ma pomysł jak rozwiązać pojawiający się problem i sprawić, aby każdy był szczęśliwy i uśmiechnięty. Czasami zdarza mu się płatać figle i bywa nieśmiały. Jak każde dziecko uwielbia się bawić! Jego najlepszą przyjaciółką jest Sprężynka.

Sprężynka

Najlepsza przyjaciółka i nieodłączna towarzyszka Jeżyka. Jest żywiołowa, uwielbia się ruszać i zawsze jest chętna do niesienia pomocy. Na co dzień pomaga Jeżykowi w dbaniu o Park Rozrywki. Czasami zdarza się jej podjąć nieprzemyślane i spontaniczne decyzje, bywa też niecierpliwa. Jej dużą zaletą jest empatia.

Marinella

Marinella to piracka księżniczka, która marzy o znalezieniu skarbu kapitana Flinta. Do parku rozrywki trafiła razem ze Stukiem i Pukiem, którzy są jej pomocnikami. Jest głośna, uwielbia ryzyko i nie patrzy na dobro innych. Przez swoje zuchwalstwo często zdarza jej się wpadać w tarapaty. Za wszelką cenę pragnie wydostać się z Parku Rozrywki i wyruszyć w świat.

Stuk

Został stworzony z tego samego kawałka drewna co Puk i jest pomocnikiem Marinelli. Jest przekonany, że poznał i złupił już wszystkie morza i oceny. Wszystko robi na „Szast – Prast”! Jest pesymistą i wszystko widzi w czarnych barwach. Niestety bywa bezmyślny. Razem z bratem walczy o uznanie Marinelli.

Puk

Wraz ze Stukiem stworzono go z tego samego kawałka drewna i jest pomocnikiem Marinelli. Marzy o tym, aby poznać i złupić wszystkie morza i oceany. Wszystko robi na „Rach – Ciach”. Jest optymistą i jest przekonany, że wszystko mu się uda. Niestety bywa bezmyślny. Razem z bratem walczy o uznanie Marinelli.

Gdzie dzieje się akcja serialu „Jeżyk i Sprężynka”?

1. W parku rozrywki

2. W mieście

3. Na statku

Jak nazywa się pierwszy odcinek serialu „Jeżyk i Sprężynka”

1. Wakacje

2. Park Rozrywki

3. Skarby

Jak nazywają się majtkowie, którzy są bohaterami serialu „Jeżyk i Sprężynka”

1. Tik i Tok

2. Stuk i Puk

3. Klik i Klak